Szpital New Amsterdam

1212
© 2022 Universal Television LLC. ALL RIGHTS RESERVED.
Szpital New Amsterdam

Opis

Doktor Max Goodwin i jego oddany zespół powracają w piątym i ostatnim sezonie. Bohaterowie starają się połączyć troskę o wszystkich pacjentów z trudami życia osobistego. Załamany Max próbuje odzyskać kontrolę nad szpitalem. Frome ma problemy w małżeństwie, Bloom walczy o relację z siostrą, Reynolds odnawia kontakty z rodziną, a Wilder umacnia swoje więzi zawodowe.

Odcinki

 • 1

  Do ustalenia

  +

  Bloom, Iggy i Reynolds starają się pomóc Maxowi, który mierzy się z następstwami decyzji Helen. Lauren stara się nie narzucać Leyli, ale czeka ją niespodzianka. Reynolds i Wilder pomagają śmiertelnie choremu chłopakowi zrealizować marzenie o zagraniu w filmie Bollywood. Iggy dokonuje przełomu, mając wymagającego pacjenta.

 • 2

  Po same uszy

  +

  Max testuje nowy program śmiałych oszczędności, który może pomóc zarówno szpitalowi, jak też jego najbardziej potrzebującym pacjentom. Wilder nie umie się pogodzić z decyzją chorego, który odmawia operacji ratującej życie. Reynolds zdaje sobie sprawę, skąd brało się zachowanie jego ojca. Iggy rzuca się w wir internetowych randek.

 • 3

  Wielki dzień

  +

  Wybuch podczas ceremonii ślubnej sprawia, że do szpitala trafia masa weselników. Kiedy Max i Wilder starają się zdobyć krew rzadkiej grupy, żeby uratować pana młodego, Reynolds i Bloom leczą parę z dziwnymi obrażeniami. Iggy próbuje pomóc młodej dziewczynie w stanie katatonii, przy okazji poznając prawdę na temat ślubu.

 • 4

  Ulecz sam siebie

  +

  Max nakazuje personelowi zająć się własnym zdrowiem, co spotyka się z niespodziewanym oporem. Reynolds jest pod wrażeniem przebojowości nowej osoby w zespole. Bloom nie radzi sobie ze stresem w pracy, kiedy zostaje pozbawiona ważnego leku. Iggy idzie na swoją pierwszą randkę. Max przekonuje Wilder, żeby nie odkładała koniecznej operacji.

 • 5

  Zachłanne ręce

  +

  Max stara się pomóc pielęgniarce, wobec której toczy się poważne śledztwo w sprawie zaniedbania obowiązków. Reynolds wychodzi z siebie, żeby pomóc grupie pacjentów, podtruwanych w ich własnym budynku. Bloom dzieli się szokującym wyznaniem ze swoją siostrą.

 • 6

  Daj mi znak

  +

  Goodwin podejmuje misję uczynienia Nowego Jorku bezpieczniejszym miejscem. Iggy pomaga rodzinie pogodzić się z brakiem komunikacji ze strony ich głuchego dziecka.

 • 7

  Może jutro

  +

  Personel mierzy się z następstwami wyroku Sądu Najwyższego w sprawie prawa do aborcji. Wilder przyjmuje kobietę, której życiu zagraża ciąża. Pod naciskiem Brantley Max stara się znaleźć rozwiązanie dla przyjętych spoza stanu. Bloom ma przełomowe wieści dla Reynoldsa.

 • 8

  Cały świat to scena...

  +

  Max dowiaduje się, że przynoszący zyski oddział szpitala wiąże się z poważnymi konsekwencjami prawnymi. Iggy odkrywa dozorcę z niezwykłymi talentami. Reynolds leczy inspirującego pacjenta i czyni plany wobec jego ojca. Wilder dostaje nauczkę, żeby nie wyciągać pochopnych wniosków, stawiając diagnozę.

 • 9

  Puste miejsca

  +

  Reynolds wykazuje się kreatywnością, żeby pomóc kobiecie, spodziewającej się dziecka. Max próbuje swoich szans z Wilder i poznaje trudną prawdę. Bloom leczy małego pacjenta i jego siostrę w trudnej sytuacji. Iggy podejmuje decyzję odnośnie Martina.

 • 10

  Nie rób tego dla mnie

  +

  Floyd musi wybrać między szansą na miłość a możliwością spędzenia cennego czasu z ojcem. Bloom zdaje sobie sprawę z konsekwencji swoich działań i postanawia przejąć inicjatywę wobec siostry. Max pomaga stażyście na oddziale intensywnej terapii, który nie radzi sobie ze stratą pacjenta. Wilder otrzymuje propozycję, która wymaga wyboru między jej społecznością a karierą.

 • 11

  Spadanie

  +

  Kiedy Helen Sharpe niespodziewanie wraca do Nowego Jorku, Max ucieka za miasto w ramach wyjazdu firmowego z Bloom, doktor Wilder oraz Iggym. Dobra zabawa szybko zmienia się w dramatyczną sytuację, zagrażającą życiu. Reynolds zgadza się przeprowadzić ryzykowną operację na synu kolegi z akademii medycznej, ale staje przed niespodziewanymi wyzwaniami, na które nie ma wpływu.

 • 12

  Właściwe miejsce

  +

  Max i Wilder stają przed dylematem odnośnie zatwierdzenia przełomowego leku onkologicznego, akurat gdy Max poznaje tajemnicę, dotyczącą jego własnej walki z nowotworem. Reynolds daje z siebie wszystko, żeby wyjść z groźnej medycznie sytuacji. Iggy stara się desperacko pomóc potrzebującej kobiecie, ale orientuje się, że system mu nie sprzyja.

 • 13

  Jak mogę pomóc?

  +

  W finale sezonu historie wszystkich bohaterów docierają do zaskakujących, lecz nieuniknionych konkluzji.