Sposób na śledztwo

1212

Oglądaj w czwartki o 22:00

Sezon 1
00:30

Opis

Alec Mercer, światowej sławy profesor nauk behawioralnych, udziela swoich eksperckich opinii w najróżniejszych trudnych sprawach, których stawka jest wyjątkowo wysoka. Rozwiązuje problemy władz, organów ścigania oraz korporacji swoim nietuzinkowym i zaskakującym podejściem do zrozumienia ludzkich zachowań.

Odcinki

Sezon 1
 • 1

  Początek

  +

  Profesor nauk behawioralnych Alec Mercer zostaje wezwany do zbadania sprawy zabójstwa influencerki modowej, której chłopak, odznaczony orderami żołnierz i syn senatora przyznał się do zbrodni. Mercer podejrzewa, że ta historia ma jednak drugie dno.

 • 2

  Skazana na śmierć

  +

  Alec zostaje poproszony o pomoc przez dawną przyjaciółkę, cenioną dziennikarkę śledczą, która zostaje otruta rzadkim i zabójczym środkiem, atakującym układ nerwowy. Gdy czas ucieka, Mercer próbuje złożyć skąpe wskazówki w całość.

 • 3

  Efekt Barnuma

  +

  Kiedy samolot pasażerski rozbija się w nurcie rzeki Potomak, podejrzenia ogniskują się na osobie pilota. Pod wodzą Aleca zespół bada jego osobiste motywacje, starając się ujawnić prawdę.

 • 4

  Suma zerowa

  +

  Alec i reszta zespołu przyjmują sprawę porwania na prośbę zdesperowanego ojca. Ich śledztwo utrudniają skomplikowane rodzinne relacje, które powoli doprowadzają do wyjścia na jaw ukrytych motywacji jej członków.

 • 5

  Talizmany

  +

  Ekipa Aleca rusza do Las Vegas, żeby pomóc Camille, byłej współpracownicy, a dziś zawodowej pokerzystce, która została zwabiona w niebezpieczną pułapkę. Będą musieli podjąć niejedno ryzyko, żeby wyjaśnić hazardową zagadkę, zanim Camille spotka coś złego. Z kolei Marisa dokonuje istotnego odkrycia.

 • 6

  Wyceluj i strzelaj

  +

  Alec zgadza się zeznawać jako biegły w sprawie wytoczonej policji przez przyjaciela Kylie. Stając twarzą w twarz z dawnym wrogiem, Mercer odkrywa sprzeczne emocje związane z przypadkowym postrzałem. Marisa podejmuje decyzję odnośnie śledztwa w sprawie ataku bombowego.

 • 7

  Oryginał

  +

  Pierwsza randka Aleca z Rose zmienia się w całodzienną wyprawę, kiedy biorą udział w śledztwie, dotyczącym sfałszowanego arcydzieła. Marisa i Kylie próbują odnowić dawną przyjaźń, która ucierpiała od czasu rozwodu Aleca z Marisą.

 • 8

  Spalona ziemia

  +

  Alec prowadzi sprawę młodej ofiary poparzonej wskutek podpalenia, przez co jest zmuszony zmierzyć się z własną traumą z przeszłości. Phoebe i Rizwan rywalizują o spore środki na badania.

 • 9

  Oszukać życie

  +

  Kiedy ich znajomy zostaje śmiertelnie potrącony podczas transmisji internetowej, Alec i Kylie postanawiają udowodnić, że nie był to wypadek. Z kolei Marisa i Jace kontynuują śledztwo w sprawie zamachu bombowego na kościół, a obiektem ich zainteresowań staje się poważany senator.

 • 10

  Bomba

  +

  Mercer i jego asystenci stają twarzą w twarz z człowiekiem, który został skazany za zamach bombowy na kościół 20 lat temu. Marisa i Kylie wspólnie starają się uratować Aleca, Phoebe i Rizwana. Jace dokonuje przełomu w śledztwie, który może zmienić wszystko.

 • 11

  Wzajemność

  +

  Alec i Marisa są bliscy znalezienia sprawcy, który stał za wysadzeniem kościoła. Kylie szykuje się do rozmowy o pracę dla FBI, ale zostaje wciągnięta w śledztwo. Rose namierza ważnego świadka. Phoebe i Rizwan dokonują odkrycia, które rzuca nowe światło na sprawę.