Jednostka z Marsylii

Środa 22.00

1212
Jednostka z Marsylii

Kolejne emisje

 1. Środa 17 lipca o 22.00

  Transfer (Odcinek01 - S01)

 2. Sobota 20 lipca o 06.50

  Transfer (Odcinek01 - S01)

 3. Środa 24 lipca o 22.00

  Kodeks (Odcinek02 - S01)

Opis

Thomas Chevalier, gliniarz z nienagannym przebiegiem kariery, zostaje zmuszony do interwencji podczas ataku na gwiazdę futbolu, świeżego nabytku klubu Olympique Marsylia. Niestety przez przypadek rani piłkarza i transfer nie dochodzi do skutku. Thomas, paryżanin do szpiku kości, staje przed komisją dyscyplinarną i zostaje karnie przeniesiony do możliwie najgorszego dla niego miejsca na Ziemi – Marsylii... Gdzie wszyscy obwiniają go o fatalny strzał... Zostaje tam szefem jednostki posługującej się niekonwencjonalnymi metodami, którą nikt nie chce dowodzić. W jej skład wchodzą nieokiełznana Nora Kader, absolutne przeciwieństwo Chevaliera, oraz Julio Abdelaoui i Ange Colona. Cieszą się oni fatalną reputacją i wykończyli już niejednego szefa. Z Chevalierem są jak ogień i woda, lecz w końcu są glinami i będą musieli grać w tej samej, marsylskiej drużynie...

Odcinki

Sezon 1
 • 1

  Transfer

  +

  Thomas Chevalier, paryski glina o nienagannej reputacji, przez przypadek trafia na lotnisko, gdy gwiazda piłki nożnej, świeży nabytek klubu Olympique Marsylia, zostaje zaatakowany przez szaleńca. Chevalier jest zmuszony interweniować i, niestety, rani piłkarza. Za karę przenoszą go do... Marsylii. Zostaje tam szefem jednostki, która posługuje się dość radykalnymi metodami i stawia sobie za cel uprzykrzyć mu życie. Jego pierwszą sprawą będzie śledztwo w sprawie zabójstwa Sofii Rimini, trzydziestolatki znalezionej z kuponem lotto w ustach.

  Na antenie
  Środa 17 lipca o 22.00
  1212
  na FX
  Na antenie
  Sobota 20 lipca o 06.50
  1212
  na FX
 • 2

  Kodeks

  +

  Na konwój przewożący do Marsylii Kodeks konstantynopolski napada niezidentyfikowany osobnik, który zabija strażnika, kradnie cenny manuskrypt i ucieka w dość nieoczekiwany sposób. Tymczasem Chevalier nie potrafi zaaklimatyzować się w nowym miejscu... Ma nadzieję, że nowe śledztwo pozwoli mu zabłysnąć, dzięki czemu będzie mógł powrócić do Paryża. Marsylska ekipa musi jak najszybciej odzyskać Kodeks, by ocalić honor miasta.

  Na antenie
  Środa 24 lipca o 22.00
  1212
  na FX
  Na antenie
  Sobota 27 lipca o 06.50
  1212
  na FX
 • 3

  Poszukiwanie skarbu

  +

  Chevalier bierze wolne z okazji odwiedzin dzieci i wyprawia się z nimi na plażę. Tam jednak staje się świadkiem znalezienia zwłok nurka, więc jest zmuszony powrócić do pracy. Tajemnicze mapy, sekretne przejścia, skarby... Jednostka z Marsylii przeżyje niezwykłą przygodę.

  Na antenie
  Środa 31 lipca o 22.00
  1212
  na FX
  Na antenie
  Sobota 3 sierpnia o 05.55
  1212
  na FX
 • 4

  Rodeo

  +

  Podczas szalonej jazdy motocyklem ginie młoda dziewczyna, zastrzelona przez snajpera. Obłąkany strzelec, czy też mściciel? Kapitan Chevalier ze swoją ekipą próbują znaleźć zabójcę, zanim zaatakuje ponownie. Problem stanowi Ange, którego ta sprawa dotyczy osobiście...

  Na antenie
  Środa 7 sierpnia o 22.00
  1212
  na FX
  Na antenie
  Sobota 10 sierpnia o 05.55
  1212
  na FX