Grey's Anatomy: Chirurdzy

1616
Grey's Anatomy © ABC Studios
Grey's Anatomy: Chirurdzy

Opis

Serial medyczny, opowiadający losy lekarzy ze szpitala w Seattle, z których część zaczynała kariery w tej placówce jako stażyści. Główną bohaterką jest doktor Meredith Grey, córka słynnej specjalistki w dziedzinie chirurgii, która stara się pogodzić wyzwania pracy zawodowej oraz prywatne relacje z innymi członkami personelu szpitala, do których należy były partner jej matki.

Odcinki

 • 1

  Wszystko się zmieniło

  +

  Po sześciu miesiącach szpital wznawia przyjmowanie rezydentów. Meredith, wciąż pełniąca obowiązki szefowej, widzi Nicka pierwszy raz, odkąd odrzuciła jego propozycję wyjazdu. Bailey nie jest gotowa wrócić do pracy. Levi próbuje przekazać rozczarowujące wieści Jo, a Link rozpoznaje jedną ze stażystek. Z pomocą Amelii i Maggie nowi lekarze ratują ofiary tornada.

 • 2

  To było niespodziewane

  +

  Nowi rezydenci i stażyści wspólnie starają się rozwiązać medyczną zagadkę, kiedy student zjawia się w szpitalu z objawami przypominającymi zatrucie pokarmowe, ale szybko występują u niego poważne komplikacje. Tymczasem Jo spędza swój wolny dzień z Bailey.

 • 3

  Porozmawiajmy o seksie

  +

  Bailey angażuje stażystów do stworzenia serii filmików w mediach społecznościowych, które mają edukować młodzież w kwestiach zdrowia seksualnego. Klipy nagrywane w szpitalu z udziałem grupy licealistów okazują się wyjątkowo trafne, kiedy jedna z uczennic okazuje się mieć komplikacje medyczne. Z kolei Meredith i Maggie dowiadują się czegoś nowego na temat Zoli.

 • 4

  Nawiedzony

  +

  W szpitalu nadchodzi noc halloweenowa. Meredith i Nick starają się spędzić trochę czasu tylko we dwoje. Levi czuje stres z powodu przepracowania, a Winston i Owen każą stażystom uczyć się leczenia obrażeń na prawdziwych zwłokach.

 • 5

  Gdy docieram do granicy

  +

  Bailey i Addison ruszają w drogę, żeby pomóc jako wolontariuszki w centrum planowania rodziny, ale ciąża pozamaciczna pacjentki wywołuje komplikacje. Z kolei stażyści bawią się w detektywów, chcąc zrozumieć charakter relacji Lucasa i Amelii, a Meredith nadrabia stracony czas z Jacksonem podczas podróży do Bostonu.

 • 6

  Jak rażeni piorunem

  +

  Zaraz po pojawieniu się zaskakujących wieści nad szpitalem rozpętuje się burza. Rezydenci i stażyści wspólnie pomagają ratować rannego dziennikarza oraz rodzinę poszkodowaną przez nawałnicę. Tymczasem lubiana pisarka przechodzi ryzykowny zabieg, ale pojawiają się komplikacje związane z burzą.

 • 7

  W stronę słońca

  +

  Ostatniego dnia Meredith w szpitalu Grey Sloan, lekarze szykują dla niej niespodziankę na pożegnanie, a Nick dopytuje ją o przyszłość ich relacji. Stażyści rywalizują o możliwość udziału w przełomowym zabiegu, a Richard zadaje Teddy ważne pytanie.

 • 8

  Gwiazda sportu

  +

  Teddy podejmuje trudną decyzję. Tymczasem Maggie i Winston nie odzywają się do siebie, a Link szuka u Jo wsparcia emocjonalnego, przygotowując się do operowania znanego sportowca. Simone i Lucas zostają zaskoczeni przez niespodziewanego gościa.

 • 9

  Miłość nic nie kosztuje

  +

  Simone staje przed życiową decyzją, gdy wraca osoba z jej przeszłości. Blue obserwuje Maggie podczas ryzykownego zabiegu, a Jo i Link pomagają ciężarnej pacjentce. W domu stażystów Lucas i Mika urządzają przyjęcie pełne niespodzianek.

 • 10

  Siła sióstr

  +

  Catherine wraca do szpitala z powodu przypadku chirurgicznego, który wywołuje mdłości u Lucasa i Blue. Amelia leczy potencjalnego pacjenta onkologicznego z przesadnie wspierającą go rodziną. Owen bierze swoją medyczną przyszłość we własne ręce, co jest zaskoczeniem dla Teddy.

 • 11

  Dzień szkolenia

  +

  Addison zjawia się w szpitalu specjalnie, żeby przywitać kursantów Bailey w zakresie położnictwa i ginekologii. Przeszczepienie płuca Maggie nie dochodzi do skutku, a Nick zbliża się do Lucasa, gdy nagle wydarzenia przybierają zaskakujący obrót.

 • 12

  Podnieś się

  +

  Natychmiast po szokujących wydarzeniach z poprzedniego odcinka szpital zostaje zamknięty, a lekarze ruszają ratować licznych poszkodowanych. Tymczasem Maggie naraża się Winstonowi, a współlokatorka Jules wpada z zaskakującą wizytą.

 • 13

  Kowbojki nie płaczą

  +

  Młoda zawodniczka rodeo trafia na oddział z poważnymi obrażeniami, zmuszając Maggie, Amelię Owena i Blue do zmierzenia się ze swoimi uprzedzeniami. Tymczasem Simone nie może znaleźć kandydatki na druhnę, a Mika podejmuje drastyczne kroki, żeby spłacić kredyt studencki.

 • 14

  Cień twojej miłości

  +

  W ostatni dzień Maggie relacja Amelii z Kai zostaje wystawiona na próbę, a Ben martwi się o Bailey, której prywatność jest coraz mocniej naruszana. Z pomocą Leviego jeden z pacjentów świętuje przełomowy moment, Jo zmaga się z trudną diagnozą, z kolei Maggie i Winston podejmują decyzję na temat ich przyszłości.

 • 15

  Mamo, która mnie urodziłaś

  +

  Z pomocą Leviego pacjent świętuje pewne osiągnięcie. Jo stawia trudną diagnozę. Maggie i Winston podejmują decyzję w sprawie swojej przyszłości.

 • 16

  Proch i ołów

  +

  Amelia wyładowuje osobiste problemy na współpracownikach. Groźby wobec Bailey kulminują w zastraszający sposób. Lucas i Jules podejmują ryzykowną decyzję w sprawie pewnego pacjenta. Mika zmaga się z wypaleniem.

 • 17

  Odleć ze mną

  +

  Teddy zwołuje nagłe spotkanie, żeby omówić program dla stażystów. Linka dopadają wątpliwości, kiedy przygotowuje się do dużej operacji. Nick udziela bardzo przydatnej rady borykającemu się z problemami Lucasowi.

 • 18

  Gotowi do biegu

  +

  Richard i Teddy ogłaszają coś ekscytującego. Jules i Blue spierają się w sprawie opieki nad Maxine. Lucas pomaga pewnemu artyście podjąć decyzję w sprawie ryzykownego zabiegu. Jo i Mika troszczą się o Sam. Simone staje wobec ważnej decyzji życiowej.

 • 19

  Czekając na ślub

  +

  Nadchodzi dzień ślubu Simone, a związek Jo z Linkiem osiąga punkt zwrotny.

 • 20

  I żyli potem długo i szczęśliwie?

  +

  Chirurdzy lecą do Bostonu, doprowadzając do spotkania Nicka z Meredith. Bailey przytrafia się niespodzianka.