Dr House

Poniedziałek 16.30

1212
Dr House

Kolejne emisje

 1. Sobota 25 maja o 05.00

  Próba sił (Odcinek16 - S08)

 2. Sobota 25 maja o 05.55

  Potrzebne nam jaja (Odcinek17 - S08)

 3. Poniedziałek 27 maja o 10.00

  Autopsja (Odcinek20 - S08)

Opis

Serial skupia się na osobie dr House’a, niekonwencjonalnego, ale genialnego lekarza kierującego zespołem diagnostycznym szpitala klinicznego Princeton-Plainsboro.

Odcinki

 • 1

  Dwadzieścia vicodinów

  +

  W rok po tym, jak wjechał samochodem w dom Cuddy, House nadal przebywa w zakładzie karnym, starając się zdiagnozować chorego współwięźnia i nie łamiąc przy tym więziennych przepisów, co komplikuje życie lekarce w tutejszej przychodni. Tymczasem gdy przywódca więziennego gangu grozi House’owi, ten musi poprosić o pomoc innego więźnia.

 • 2

  Przeszczep

  +

  House warunkowo powraca do Princeton-Plainsboro, gdzie czeka go chłodne przyjęcie ze strony Wilsona, leczącego pacjenta po przeszczepie, którego stan ulega pogorszeniu. Natomiast w zespole diagnostycznym pojawia się błyskotliwa, aczkolwiek nieśmiała rezydentka, dr Chi Park.

 • 3

  Dobroczynność

  +

  Pewien mężczyzna zapada na zdrowiu po dokonaniu znacznej darowizny na cele charytatywne. House podejrzewa, że jego altruizm może być objawem braku równowagi psychicznej. Do pracy nad tym przypadkiem zatrudnia również byłą lekarkę z więzienia, dr Jessikę Adams. Tymczasem Adams i Park testują swoje poglądy na temat wielkoduszności i wdzięczności, a poczucie winy Trzynastki staje na jej drodze do szczęścia.

 • 4

  Ryzykowny interes

  +

  Prezes pewnej korporacji zapada na tajemniczą chorobę wkrótce po podpisaniu umowy dotyczącej przeniesienia produkcji firmy do Chin, co wywołuje silną reakcję u dr Adams. Tymczasem dr Park przygotowuje się do przesłuchania przed szpitalną komisją dyscyplinarną, której przewodzi Foreman.

 • 5

  Wyznanie

  +

  Pewien powszechnie szanowany człowiek doznaje tajemniczej zapaści. Podczas jego leczenia, zespół odkrywa, że pacjent ukrywał wiele mrocznych i nieuczciwych sekretów dotyczących jego osobistego i zawodowego życia. Jednakże przyznanie się do nich rodzinie zagraża jego szansie na wyzdrowienie. Tymczasem Chase i Taub powracają do zespołu, przy czym ten drugi żongluje swoją pracą i życiem, starając się wychować dwie córeczki, które ma z dwiema różnymi matkami.

 • 6

  Rodzice

  +

  Pewien nastolatek, który zamierza pójść w ślady ojca i podjąć pracę w show biznesie, zostaje przyjęty do szpitala z częściowym paraliżem. W trakcie leczenia zespół odkrywa niepokojący, rodzinny sekret. Tymczasem inny pacjent z uporem twierdzi, że choruje na cukrzycę. House usiłuje w kreatywny sposób pozbyć się ze swojej nogi urządzenia monitorującego, aby móc pojechać na pojedynek bokserski do Atlantic City, a Taub jest przygnębiony faktem, iż Rachel planuje przeprowadzkę na Zachodnie Wybrzeże wraz z ich małą córeczką.

 • 7

  Zmarła i pogrzebana

  +

  Stan cierpiącej na napady lękowe 14-latki nagle i z niewyjaśnionych powodów się pogarsza. Pomimo silnych protestów ze strony Foremana, House upiera się przy rozwiązaniu szczególnego przypadku zmarłej czterolatki, co sprowadza na niego poważne kłopoty. Tymczasem dr Park stara się zmusić Chase’a, by przyznał się, dlaczego od niedawna obsesyjnie dba o wygląd.

 • 8

  Groźba paranoi

  +

  Pewien prokurator doznaje w sądzie zapaści. Początkowa diagnoza zespołu, która wskazuje na zaburzenia lękowe zostaje poddana w wątpliwość po tym, jak Adams i Park odwiedzają dom pacjenta, w którym znajdują ukryty arsenał broni. Tymczasem Wilson podejrzewa, że House ukrywa coś w swoim domu, Park zaczyna wychodzić ze swojej skorupy, a brak uczuciowego życia u Foremana zaczyna intrygować Tauba i Chase’a.

 • 9

  Lepsza połowa

  +

  Gdy cierpiący na chorobę Alzheimera pacjent, biorący udział w testach klinicznych leku, w niewytłumaczalny sposób zaczyna ostro wymiotować oraz przejawiać objawy nasilających się napadów gniewu, zespół zaczyna odkrywać głęboki, małżeński konflikt pomiędzy leczonym i jego oddaną żoną. House ściera się z Foremanem, a Wilson leczy kogoś, kto twierdzi, iż żyje w białym małżeństwie.

 • 10

  Uciekinierzy

  +

  Nieletnia i bezdomna pacjentka o nieustalonej tożsamości wymaga inwazyjnej operacji, do której potrzebna jest zgoda osoby dorosłej. House i Adams debatują czy wezwać opiekę społeczną. Dziewczyna przyznaje, że uciekła z domu, nie mogąc sobie poradzić z pilnowaniem wychodzącej z narkotykowego nałogu matki, która w końcu pojawia się w szpitalu. Tymczasem Taub ma problem z nawiązaniem więzi z córeczkami, a House grozi, że zrobi użytek z informacji na temat romansu Foremana z zamężną kobietą.

 • 11

  Niczyja wina

  +

  Po gwałtownym incydencie z udziałem pacjenta, House i jego zespół zostają poddani ocenie przez ordynatora neurologii, dr Waltera Cofielda, który był kiedyś mentorem Foremana. Lekarze mają szczegółowo zrelacjonować przebieg zdarzenia, a Cofield musi rozważyć niekonwencjonalny rodzaj współpracy zespołu w odniesieniu do ich umiejętności ratowania ludzkiego życia.

 • 12

  Dr Chase

  +

  House nawiązuje więź z leczoną przez niego zakonnicą z klasztoru, która wkrótce ma złożyć ostateczne śluby. Jednak gdy stan pacjentki się pogarsza i wymaga ryzykownej operacji to Chase nie jest w stanie podjąć właściwej decyzji. Tymczasem House i Taub prześcigają się w robieniu sobie kawałów.

 • 13

  Głowa rodziny

  +

  Przyjęty do szpitala terapeuta małżeński przejawia zachowanie, które przeczy jego motywacyjnemu przesłaniu odnośnie ról obu płci. Tymczasem House i jego ukraińska żona na niby starają się pokazać urzędnikom imigracyjnym, że są szczęśliwą parą. House postanawia również wyznaczyć nowego lidera zespołu.

 • 14

  Miłość jest ślepa

  +

  House i jego zespół walczą o uratowanie odnoszącego sukcesy, niewidomego mężczyzny, którego, na krótko zanim miał się oświadczyć swojej dziewczynie, dopada tajemnicza choroba. W szpitalu pojawia się niespodziewanie matka House’a, by poinformować go o nowym mężczyźnie w jej życiu.

 • 15

  Przeciek

  +

  Chory weteran armii, oskarżony o zdradę za ujawnienie tajnych danych, odmawia leczenia dopóki on i jego brat nie otrzymają informacji na temat ich nieżyjącego ojca, weterana wojennego. Tymczasem Adams podejrzewa, że House jest chory, więc angażuje Wilsona i innych członków zespołu do zaplanowania interwencji oraz przeprowadzenia śledztwa odnośnie rzeczonej choroby.

 • 16

  Próba sił

  +

  Pewien 22-letni hokeista zaczyna kasłać krwią i traci przytomność po bójce na lodowisku. Tymczasem House rzuca Wilsonowi bombę, a Chase proponuje pomóc Park w zmianie jej sytuacji mieszkaniowej.

  Na antenie
  Sobota 25 maja o 05.00
  1212
  na FX
 • 17

  Potrzebne nam jaja

  +

  House i jego zespół zajmują się przypadkiem mężczyzny, który krwawi z oczu. Tymczasem ulubiona prostytutka House’a planuje porzucić swoje zajęcie, ponieważ wychodzi za mąż, więc ten łączy siły ze swoją „żoną” Dominiką, by sabotować kwitnący związek Emily.

  Na antenie
  Sobota 25 maja o 05.55
  1212
  na FX
 • 18

  Ciało i dusza

  +

  Pewien chłopiec, który śni, że się dusi, po przebudzeniu się wciąż nie może oddychać. Tymczasem intymne marzenia senne Park z udziałem jej współpracowników sprawiają, że ci zaczynają kwestionować znaczenie swoich własnych snów. Natomiast Dominika odkrywa tajemnicę, która może zrujnować jej relacje z Housem.

 • 19

  Autopsja

  +

  Gdy zespół bierze przypadek sześcioletniej Emily, która cierpi na szereg genetycznych przypadłości, lekarze muszą współpracować z jej matką, również lekarką, specjalizującą się w chorobie córki. Gdzie indziej, House i Wilson robią sobie krótkie wakacje.

 • 20

  Autopsja

  +

  Chory patolog ze szpitala Princeton-Plainsboro nie ufa żadnemu ze swoich kolegów na tyle, by pozwolić mu się zdiagnozować – z wyjątkiem House’a, który jest nieobecny. Nie mając wyboru, zespół musi sprawić, aby sceptyczny pacjent uwierzył, że to House kieruje przypadkiem.

  Na antenie
  Poniedziałek 27 maja o 10.00
  1212
  na FX
 • 21

  Przetrzymanie

  +

  Do zespołu powraca Trzynastka w chwili, gdy lekarze biorą przypadek studenta, który zaczął krwawić z nosa podczas treningu cheerleaderskiego. Jego problemy mogą mieć zarówno podłoże fizjologiczne, jak i psychiczne. Tymczasem Foreman usiłuje podejść House’a w inny sposób.

  Na antenie
  Poniedziałek 27 maja o 16.30
  1212
  na FX
  Na antenie
  Wtorek 28 maja o 10.00
  1212
  na FX
 • 22

  Każdego czeka śmierć

  +

  House leczy chorego narkomana, co prowadzi do tego, że zaczyna zastanawiać się nad swoim życiem, spekulować na temat przyszłości i odkrywać osobiste demony.

  Na antenie
  Wtorek 28 maja o 16.30
  1212
  na FX
  Na antenie
  Środa 29 maja o 10.00
  1212
  na FX
 • 23

  Łabędzi śpiew

  +

  Odcinek retrospektywny, na który składają się przegląd najważniejszych wydarzeń ze wszystkich sezonów, wywiady z członkami obsady oraz producentami serialu.

  Na antenie
  Środa 29 maja o 16.30
  1212
  na FX
  Na antenie
  Czwartek 30 maja o 10.00
  1212
  na FX